Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Aktuality Jesenné prázdniny 2020

Jesenné prázdniny 2020

E-mail Vytlačiť PDF

Jesenné prázdniny sa v školskom roku 2020/2021 uskutočnia vo všetkých školách v termínoch 30. októbra a 2., 6. a 9. novembra 2020. Žiaci majú prázdniny, zamestnanci čerpajú dovolenky, náhradné voľno alebo majú domáce práce. Je núdzový stav a platí zákaz vychádzania, okrem niektorých výnimiek.

Všetci máme na mysli, že školská komunita ako celok môže byť zdravotne znevýhodnená pre pandémiu COVID19, berieme do úvahy aktuálny zdravotný stav všetkých účastníkov, ospravedlňuje sa neúčasť pre chorobu, lekárske vyšetrenia, subjektívne a objektívne prekážky práce a štúdia v obmedzených podmienkach  dištančného vzdelávania, aj podľa dostupnosti využívaných technológií. V ideálnom prípade žiaci a učiteľ spolupracujú na diaľku s využitím prostriedkov IKT, klasifikuje sa, plnia zadania, domáce úlohy... Mimoriadne situácie riešime požičaním školského vybavenia, alternatívnym zasielaním materiálov. Niektoré situácie sú však aj neriešiteľné, čo je škoda a je to dôsledok a obeť vyššej moci núdzového stavu.

Počas jesenných prázdnin, cez prvý víkend sa koná celoslovenské plošné testovanie, mnohí ľudia sú v karanténe, sú pozitívni, PN a vláda predĺžila zákaz vychádzania. Je mimoriadne komplikované zachytiť všetky možné prípady a vysvetliť ako reagovať na všetky možné teoretické situácie a modelové prípady. Najjednoduchšie by bolo, keby sme každý išli na plošné testovanie a mali by sme negatívny výsledok PCR testu alebo antigénového testu z celoplošného testovania. Pokračovali by sme v práci podľa pokynov z 23. októbra a zákaz vychádzania by sa od 2. do 8. novembra 2020 na nás nevzťahoval. Učitelia by si 3. novembra 2020 mohli prísť do školy po stravné lístky a žiaci bez internetu prísť si vyzdvihnúť študijné materiály. Vo všetkých iných prípadoch by sa nás vzťahovali rôzne druhy obmedzení a výnimiek. Mali by ste sa o tom potom informovať u svojho lekára a zamestnávateľa.

Prajeme vám veľa šťastia, zdravia, pokoja a trpezlivosti, užite si zaslúžený oddych počas výnimočných  jesenných prázdnin 2020.

Posledná zmena na Streda, 28 Október 2020 17:03  

COVP

Inovácie v sektore AEM

Národná sústava kvalifikácií

Člen Siete Pridružené školy UNESCO

ISIC

 

 

Duálne vzdelávanie

Ambasádorská škola EP

 

 

Škola priateľská k deťom

 

 

Poradca pre školy

Overovanie kvalifikácií

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ivan Kadlečík - ivan.kadlecik@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691

Euroscola

Súvisiace články