Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Aktuality Preberanie balíčkov AG samotestov na domáce použitie

Preberanie balíčkov AG samotestov na domáce použitie

E-mail Vytlačiť PDF

V stredu 8.9. sme priviezli z Trenčína do školy AG samotesty na domáce použitie. Každý žiak, ktorého rodič (alebo dospelý žiak sám za seba) prejavil v určenom termíne záujem, dostane 5 ks samotestov na domáce testovanie a k tomu 5 ks sterilných odberových tyčiniek tvrdých na výter z prednej časti nosa (na tzv. nazálny výter) a návod na použitie.

Ministerstvo školstva odporúča využiť možnosť domáceho samotestovania žiakov dvakrát týždenne, pri vykonávaní samotestu žiak postupuje podľa návodu výrobcu testu a sprievodcu zverejneného Ministerstvom zdravotníctva SR, resp. inštruktážneho videa pripraveného Ministerstvom zdravotníctva SR:

Odovzdávať balíčky s 5 ks samotestov začne naša škola, OA Prievidza, hneď zajtra, vo štvrtok 9.9.2021. Pri odovzdávaní je potrebné, aby rodič (resp. dospelý žiak) podpísal preberací protokol (určený pre triedu), v ktorom sa zaväzuje, že samotesty budú využité za účelom diagnostiky ochorenia COVID-19 u žiaka. Kópiu prednej strany preberacieho protokolu s pokynmi škola odovzdá rodičovi, podpísanú zadnú časť archivujeme do konca školského roka.

Za použitie je zodpovedný rodič (resp. dospelý žiak sám). O vykonaní samotestu by mal školu a triedneho učiteľa informovať – prostredníctvom edupage, eškoly, emailu alebo smsky alebo písomným potvrdením. V prípade, že bol pozitívny – zostáva doma a rodič informuje všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý ho ďalej usmerní. Škola sa potom riadi podľa usmernení ŠKOLSKÉHO SEMAFORU.

Vydávanie 137 balíčkov so samostestami prebieha v hlavnom vchode budovy – v pracovných dňoch od 7:00 do 15:00

Posledná zmena na Piatok, 17 September 2021 09:00  
dsspkm.jpg

Prihlásenie


Národná cena kvality v OVP 2024

Erasmus+

COVP

WORKI projekt

Duálne vzdelávanie

Národná sústava kvalifikácií

OA a SOŠL Opava

Člen Siete Pridružené školy UNESCO

ISIC

 

 

Ambasádorská škola EP

 

 

Škola priateľská k deťom

 

 

Poradca pre školy

Overovanie kvalifikácií

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ivan Kadlečík - ivan.kadlecik@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691 instagram: https://www.instagram.com/oaprievidza/ facebook: https://www.facebook.com/oaprievidza.sk

Euroscola

Súvisiace články