Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Aktuality BRUSEL

BRUSEL

E-mail Vytlačiť PDF

Minulý rok sme sa my, žiaci tretích ročníkov, zúčastnili vedomostnej súťaže Mladý Európan, na ktorej sme v regionálnom kole obsadili druhé miesto. Do celoslovenského kola sme sa síce neprebojovali, ale získané skúsenosti sme sa rozhodli využiť v elektronickej obdobe tejto súťaže- Mladý digitálny Európan. V kategórii Najlepšia škola sme zvíťazili v celoslovenskom kole. Vďaka tomuto úspechu sme mali možnosť zúčastniť sa na trojdňovom výlete do Bruselu.

Zástupcovia Európskej komisie pre nás pripravili program plný informácii o tom, ako táto inštitúcia pracuje. Rozšírili sme si znalosti o možnostiach, ktoré Európska únia poskytuje mladým ľuďom v oblasti neformálneho vzdelávania, najmä v programe Erasmus +.Súčasťou odbornej časti programu bola aj prednáška o rozširovaní EÚ a o súčasnej situácii v oblasti ochrany osobných  údajov.

Na tretí deň sme mali možnosť spoznať Brusel aj inak ako hlavné mesto Európy. Predstavil sa nám ako multikultúrne mesto s historickými pamiatkami, ako mesto, kde sme sa necítili ako cudzinci. Sme radi, že sme na chvíľu mohli byť jeho súčasťou.

 

Posledná zmena na Streda, 04 November 2015 11:24  

COVP

Inovácie v sektore AEM

Národná sústava kvalifikácií

Člen Siete Pridružené školy UNESCO

ISIC

 

 

Duálne vzdelávanie

Ambasádorská škola EP

 

 

Škola priateľská k deťom

 

 

Poradca pre školy

Overovanie kvalifikácií

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ivan Kadlečík - ivan.kadlecik@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691

Euroscola

Súvisiace články