Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Aktuality EUROZÓNA: áno, či nie?

EUROZÓNA: áno, či nie?

E-mail Vytlačiť PDF

Oboznamujeme študentov s výhodami členstva v eurozóne.

26. a 27. septembra 2018 sa na našej škole konali prednášky o eurozóne, ktoré zorganizovala skupina študentov z III. B. Keďže sa naša škola zapája do rôznych európskych programov, prednášky boli súčasťou našich aktivít, ktorými sa zapájame do súťaží, ako sú Euroscola a Ambasádorská škola EP. Hlavnou úlohou prednášok bolo poučiť mladých ľudí o výhodách, ktoré máme ako členský štát eurozóny. V prezentácii sa mohli študenti dozvedieť,  čo je eurozóna, kedy vznikla, koľko štátov ju tvorí a veľa ďalších informácií. Naše prednášky nadväzovali na aktivitu z minulého školského roka, keď študenti zbierali euromince zo všetkých členských štátov eurozóny. Po prezentácii si žiaci mohli pozrieť našu zbierku euromincí, ktorá je už takmer kompletná. Pre študentov boli pripravené aj rôzne súťaže, do ktorých sa mohli zapájať a hrať o vecné ceny. Na záver bol pripravený malý test s otázkami o eurozóne a eurominciach. Žiaci ho mohli vypĺňať cez školský počítač alebo cez mobilné telefóny. Zapojiť sa mohli všetci študenti našej obchodnej akadémie do 30. septembra 2018. Podľa odpovedí môžeme vyhodnotiť, že študenti zvládli test na výbornú. Niektorým zo zapojených študentov sa podarilo odpovedať na všetky otázky správne. V priebehu budúceho týždňa vylosujeme jedného zo súťažiacich, ktorý mal všetky odpovede správne, a osobne ho budeme kontaktovať, aby sme mu/jej mohli odovzdať výhru J. Chceli by sme sa poďakovať pánovi riaditeľovi, všetkým vyučujúcim a študentom, ktorí sa zúčastnili našich prednášok a zapojili sa do súťaží.

PS: Ďakujeme za všetky pozitívne reakcie, vážime si ich... 

Posledná zmena na Pondelok, 01 Október 2018 06:03  
hlasovanie.jpg

Prihlásenie


Národná cena kvality v OVP 2024

Erasmus+

COVP

WORKI projekt

Duálne vzdelávanie

Národná sústava kvalifikácií

OA a SOŠL Opava

Člen Siete Pridružené školy UNESCO

ISIC

 

 

Ambasádorská škola EP

 

 

Škola priateľská k deťom

 

 

Poradca pre školy

Overovanie kvalifikácií

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ivan Kadlečík - ivan.kadlecik@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691 instagram: https://www.instagram.com/oaprievidza/ facebook: https://www.facebook.com/oaprievidza.sk

Euroscola

Súvisiace články