Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Aktuality Exkurzia na veľtrh Slovakiatour

Exkurzia na veľtrh Slovakiatour

E-mail Vytlačiť PDF

V piatok 24. januára sa žiaci III. B (voliteľný predmet Podnikanie v cestovnom ruchu) zúčastnili exkurzie do Bratislavy. Doobeda začali prehliadkou historického centra Starého mesta a návštevou expozícií Galérie mesta Bratislavy v Pálffyho paláci na Panskej ulici. Prezreli si výstavu diel Mateja Kréna , ktorý pri tvorbe využil knihy na metaforické vyjadrenie zmien, ktorými súčasná digitálna spoločnosť prechádza. Hlavnou témou výstavy sú teda knihy, ktoré autor zozbieral po vyradení z knižníc, prípadne odkúpil zo súkromných zbierok. Dielo Mateja Kréna (nar. 1958) je nezameniteľné mimoriadnym tvorivým rozpätím. V ostatných rokoch upútal na seba pozornosť vyhraneným prístupom k soche, objektu, inštalácii, kresbe, grafike, maľbe, akčnému umeniu, k filmu, hudbe, zvuku a slovu na mnohých prestížnych svetových prehliadkach umenia. Jeho inštalácia Pasáž sa stala ikonickým dielom Galérie mesta Bratislavy. Na výstave boli prezentované niektoré jeho doposiaľ na Slovensku nevystavené diela, ale aj viaceré projekty realizované priamo pre priestory Pálffyho paláca. Vzhľadom na technickú zložitosť a sugestívnosť jeho projektov sa jedná o  mimoriadne fascinujúcu, najnáročnejšiu výstavu v histórii Galérie mesta Bratislavy.

Poobede sa žiaci presunuli na druhú stranu Dunaja, aby navštívili v Inchebe 26. medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR, ktorý je najväčším veľtrhom cestovného ruchu na Slovensku a patrí medzi najvýznamnejšie podujatia v regióne strednej Európy. Veľtrh každoročne prináša komplexný servis pre ľudí, ktorí chcú cestovať do zahraničia alebo spoznávať krásy Slovenska. Prezentuje sa tu portfólio cestovných kancelárií, ako aj turistické informácie sprostredkované zahraničnými centrálami krajín. Žiaci  mohli  porovnať  ponuky  cestovných  kancelárií, najvýznamnejších slovenských  kúpeľov, dozvedieť  sa  informácie  o obľúbených destináciách  od zástupcov  jednotlivých  krajín a regiónov,  prezrieť si  expozície  slovenských  a  českých krajov, regiónov, miest a obcí. Žiaci získali nové skúsenosti i rôzne propagačné materiály, mapy a publikácie, ochutnali výrobkov regionálnych výrobcov a zahraničných dodávateľov. Medzi tradičných vystavovateľov na veľtrhu  patrí TSK, ktorý sa na ňom zúčastňuje od roku 2003. V prezentačnom stánku krajskej organizácie cestovného ruchu Trenčín región sa počas 4 dní trvania veľtrhu predstavili členské oblastné organizácie cestovného ruchu (OOCR), konkrétne OOCR Trenčianske Teplice, ďalej OOCR Región Horné Považie, OOCR región Horná Nitra – Bojnice, OOCR Trenčín a okolie a mesto Púchov. Na návštevu stredovekých pamiatok pozívali zástupcovia Trenčianskeho hradu i hradu Beckov. Veľkolepé dravce predstavila sokoliarska skupina Aquila z Bojníc a program z Hornej Nitry doplnila bylinkárka. Pripravená bola aj ochutnávka regionálnych špecialít, pagáčov a syrov z Horného Považia, kúpeľných oblátok z Trenčianskych Teplíc, či unikátnych nátierok zo sumčeka afrického z Rybej farmy v Handlovej.

 

 

Národná cena kvality v OVP 2024

Erasmus+

COVP

WORKI projekt

Duálne vzdelávanie

Národná sústava kvalifikácií

OA a SOŠL Opava

Člen Siete Pridružené školy UNESCO

ISIC

 

 

Ambasádorská škola EP

 

 

Škola priateľská k deťom

 

 

Poradca pre školy

Overovanie kvalifikácií

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ivan Kadlečík - ivan.kadlecik@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691 instagram: https://www.instagram.com/oaprievidza/ facebook: https://www.facebook.com/oaprievidza.sk

Euroscola

Súvisiace články