Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Aktuality Nové COVID19 opatrenia od 1. októbra 2020

Nové COVID19 opatrenia od 1. októbra 2020

E-mail Vytlačiť PDF

Štátne orgány prijali nové opatrenia od 1.10.2020 proti šíreniu vírusu COVID19. Pre našu školu znamenajú, v stručnosti:

Riaditeľ Obchodnej akadémie, F. Madvu 2, Prievidza vydal 1. októbra pokyny na aplikáciu týchto opatrení v podmienkach školy. Dodržiavanie týchto pokynov je dôležité preto, aby sme aj my prispeli každý svojou zodpovednosťou a disciplínou ku zastaveniu exponenciálneho súčasného nárastu pozitívnych prípadov COVID19 na Slovensku a v našom regióne.  

Výnimky pre pohyb bez prekrytia horných dýchacích ciest - bez nosenie rúšok sú podľa opatrenia úradu verejného zdravotníctva možné v podstate len v exteriéroch, pri vzdialenosti od ostatných osôb viac ako 2 metre, osoby pri výkone športu, zamestnanca, ktorý je na pracovisku sám a niekoľko ďalších výnimiek. Ak by žiak alebo zamestnanec chcel zložiť rúško, musí byť sám na pracovisku, čo je v podstate výnimočný prípad. Alebo by mohol ísť cez prestávku na školský dvor, udržiavať si dištanc  minimálne dva metre od ostatných, zložiť rúško a nadýchať sa čerstvého vzduchu. Pre túto možnosť máme zatiaľ otvorený školský dvor. Naša škola (ako máloktorá iná) disponuje ohradeným a uzavretým areálom s plochou viac ako 60 árov, s altánkom, multifunkčným ihriskom, kvetinovou lúkou, ovocným sadom. Radi  poskytujeme tento priestor našim žiakom a zamestnancom. V žiadnom prípade však nesmie nikto fajčiť na školskom dvore, čo budeme prísne kontrolovať a trestať udelením výchovného opatrenia podľa školského poriadku a školského zákona. 

Posledná zmena na Štvrtok, 01 Október 2020 14:09  
figel.jpg

Prihlásenie


Národná cena kvality v OVP 2024

Erasmus+

COVP

WORKI projekt

Duálne vzdelávanie

Národná sústava kvalifikácií

OA a SOŠL Opava

Člen Siete Pridružené školy UNESCO

ISIC

 

 

Ambasádorská škola EP

 

 

Škola priateľská k deťom

 

 

Poradca pre školy

Overovanie kvalifikácií

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ivan Kadlečík - ivan.kadlecik@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691 instagram: https://www.instagram.com/oaprievidza/ facebook: https://www.facebook.com/oaprievidza.sk

Euroscola

Súvisiace články