Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Aktuality Pobyt vo Vzdelávacom centre Zaježová v rámci projektu SadOVO

Pobyt vo Vzdelávacom centre Zaježová v rámci projektu SadOVO

E-mail Vytlačiť PDF

V dňoch 9. – 11. októbra 2023 sa naši dvaja študenti z II. A triedy Andrea Nechalová a Ľudovít Fábik  zúčastnili trojdňového pobytu vo Vzdelávacom centre Zaježová.

 „Projekt školských ovocných sadov SadOVO sa zameriava na staré a krajové odrody jabloní a hrušiek. Cieľom je v spolupráci s odborníkmi vysádzať ovocné vysokokmenné sady v areáloch základných

a stredných škôl. Do šiesteho ročníka celoslovenského projektu SadOVO sa tento rok prihlásilo až 119 rôznych škôl zo všetkých kútov krajiny. Následne sa vybralo 10 škôl, ktoré dostali príležitosť sa zúčastniť priameho pobytu vo vzdelávacom centre nachádzajúcom sa v obci Zaježová (okres Zvolen). Medzi tieto školy sa zaradila aj naša Obchodná akadémia v Prievidzi.

Mal som príležitosť zapojiť sa do tohto projektu a zúčastniť sa 3-dňového pobytu Zaježovej. Počas tohto intenzívneho kurzu zameraného predovšetkým na výsadbu a starostlivosť o ovocné dreviny stromov nám bola poskytnutá výborná strava, vrátane drobného občerstvenia na desiatu a olovrant. Rovnako nám bola k dispozícii takmer počas celého pobytu čajovňa, kde sme si mohli môcť zakúpiť nápoje, pochutiny a iné drobnosti. Učiteľom a žiakom od 15 rokov v prípade záujmu bola prístupná aj sauna. Večer nám bola poskytnutá aj veľká ochutnávka sušeného ovocia. Môj pobyt v Zaježovej hodnotím veľmi dobre a pozitívne. Samotný program vzdelávacieho kurzu bol pre nás rovnako príjemným prekvapením. Jeho podstatnou súčasťou bol výber drevín, ktoré nám budú poskytnuté prostredníctvom daného projektu priamo na výsadbu v areáli našej školy. Pri tomto dôležitom rozhodnutí sme starostlivo vybrali vhodné odrody jabĺk, hrušiek a iných ovocných kríkov, ktoré nám budú prostredníctvom tohto projektu poskytnuté na túto realizáciu. Hoci si výkyvy počasia a chladnejšie dni vyžadovali teplejšie oblečenie a pevnú obuv, práca v teréne bola zaujímavá a z môjho pohľadu aj vedomostne prínosná. Prišli nás navštíviť aj deti z miestnej základnej školy, pre ktoré sme pripravili náučné a hravé aktivity.

Celý pobyt bol pre mňa prínosom a som rád, že som ho absolvoval, strávil v dobrej nálade.“  Ľudovít Fábik, II. A 

„Na pobyte v Zaježovej sme mali odborné prednášky o odrodách jabloní aj hrušiek s pomológom z Čiech. Každodenný program bol veľmi zábavný ale aj náučný. Mojím najobľúbenejším miestom na pobyte bola krásna čajovňa, v ktorej vždy hrala meditačná hudba. Taktiež sauna,  v ktorej sme sa posledný večer zrelaxovali. Prostredie a príroda boli krásne, najradšej by som tam ostala ešte aspoň mesiac.“ Andrea Nechalová, II.A

 

Posledná zmena na Utorok, 17 Október 2023 16:09  

Národná cena kvality v OVP 2024

Erasmus+

COVP

WORKI projekt

Duálne vzdelávanie

Národná sústava kvalifikácií

OA a SOŠL Opava

Člen Siete Pridružené školy UNESCO

ISIC

 

 

Ambasádorská škola EP

 

 

Škola priateľská k deťom

 

 

Poradca pre školy

Overovanie kvalifikácií

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ivan Kadlečík - ivan.kadlecik@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691 instagram: https://www.instagram.com/oaprievidza/ facebook: https://www.facebook.com/oaprievidza.sk

Euroscola

Súvisiace články