Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Aktuality Debata s europoslancom

Debata s europoslancom

E-mail Vytlačiť PDF

V piatok 4. decembra 2015 našu školu navštívil Ing. Ivan Štefanec, MBA, PhD., známy slovenský politik, bývalý poslanec NR SR a súčasný poslanec Európskeho parlamentu. Aj vďaka nemu naša škola v minulom školskom roku dosiahla vynikajúce úspechy v súťažiach Euroscola, Mladý digitálny Európan a Mladý Európan.

Pán Štefanec žiakom porozprával o tom, ako funguje Európsky parlament a jeho jednotlivé výbory, ako spolupracuje náš zákonodarny orgán s Európskym parlamentom, o študijných a pracovných možnostiach mladých ľudí v Európskej únii. Ochotne a erudovane odpovedal na otázky žiakov aj učiteľov. Dvaja naši žiaci spolu so svojím učiteľom dostali pozvanie do Štrasburgu, kde budú môcť zažiť atmosféru  parlamentu. Ďakujeme, že si pán Štefanec našiel vo svojom pracovnom kalendári miesto aj pre našu školu. Veríme, že to nebolo posledné stretnutie a že spolupráca bude pokračovať ďalej.

  

Posledná zmena na Pondelok, 07 December 2015 12:45  
srdce.jpg

Prihlásenie


Národná cena kvality v OVP 2024

Erasmus+

COVP

WORKI projekt

Duálne vzdelávanie

Národná sústava kvalifikácií

OA a SOŠL Opava

Člen Siete Pridružené školy UNESCO

ISIC

 

 

Ambasádorská škola EP

 

 

Škola priateľská k deťom

 

 

Poradca pre školy

Overovanie kvalifikácií

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ivan Kadlečík - ivan.kadlecik@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691 instagram: https://www.instagram.com/oaprievidza/ facebook: https://www.facebook.com/oaprievidza.sk

Euroscola

Súvisiace články