Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Aktuality Maturujeme elektronickou formou

Maturujeme elektronickou formou

E-mail Vytlačiť PDF

V piatok 19. februára 2016 sme prebrali nové koncové zariadenie Cisco 876-SEC-K9 Security Bundle a boli sme zapojení na internet najnovšou technológiou VDSL, vďaka čomu sa rýchlosť pripojenia na internet v školskej sieti niekoľkonásobne zvyšuje a po skúšobnej dobe môže dosiahnuť až 50 Mbps download a do 5 Mbps upload. Ministerstvo školstva SR nám už 16 rokov, v rámci projektu infovek, resp. projektu RIRŠ, poskytuje bezplatné pripojenie na internet, od roku 2000 - doteraz bolo s rýchlosťou max. okolo 12 Mbps download a 1 Mbps upload.

Naša škola je jednou z 540 slovenských tzv. certifikačných škôl, preto je oprávnená, okrem školských testovaní v priebehu roka, realizovať aj celoštátne (NÚCEM-om organizované) certifikačné testovania elektronickou formou (Maturita online - externá časť maturitnej skúšky). Tieto testovania sú v elektronickom systéme E-test, do ktorého máme 45  certifikačných licencií a každý náš učiteľ i žiak má svoj login a heslo.

 

V utorok a v stredu 23. a 24. februára 2016 bude 45 našich maturantov absolvovať generálnu skúšku elektronickej formy externej časti maturitnej skúšky a následne v utorok a vo štvrtok, 15. a 17. marca budú elektronickou formou, offline, maturovať z EČ SJL a EČ MAT. Maturanti môžu získať podrobné informácie od školského koordinátora, od administrátorov testov, od svojich učiteľov a triednych učiteľov. Zrýchlenie internetu, generálna skúška i „ostrá“ elektronická maturita môžu byť ďalšími našimi úspechmi v dlhoročnom snažení o informatizáciu, digitalizáciu obsahov a dokumentov, o debyrokratizáciu a o čo najlepšie poskytovanie vzdelávacích služieb klientom našej školy - v oblasti všeobecného vzdelávania i v odbornej zložke vzdelávania, kde je informatizácia najviac aktuálna a požadovaná súčasným trhom práce.
Posledná zmena na Piatok, 19 Február 2016 20:14  
olymp2.jpg

Prihlásenie


Národná cena kvality v OVP 2024

Erasmus+

COVP

WORKI projekt

Duálne vzdelávanie

Národná sústava kvalifikácií

OA a SOŠL Opava

Člen Siete Pridružené školy UNESCO

ISIC

 

 

Ambasádorská škola EP

 

 

Škola priateľská k deťom

 

 

Poradca pre školy

Overovanie kvalifikácií

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ivan Kadlečík - ivan.kadlecik@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691 instagram: https://www.instagram.com/oaprievidza/ facebook: https://www.facebook.com/oaprievidza.sk

Euroscola

Súvisiace články