Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Aktuality V Starej Turej prebehlo krajské kolo SOČ

V Starej Turej prebehlo krajské kolo SOČ

E-mail Vytlačiť PDF

V krajskom kole SOĆ za našu školu tento rok súťažili dve práce od autoriek: Simona Rendeková a Zuzana Hrdá v kategórii 08 - Cestovný ruch, hotelierstvo gastronómia. Ďakujeme za vašu odbornú činnosť a blahoželáme vám. Viac o krajskom kole súťaže nájdete v článku na stránkach Trenčianskeho samosprávneho kraja a v nasledujúcom príspevku Simony Rendekovej

Krajské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja bolo ako po iné roky v Starej Turej. Obchodná akadémia  Previdza mala v odbore 08- gastronómia, hoteliérstvo a cestovný ruch  dve práce. Projektu Simony Rendekovaj „Panské domy hornej Nitry“  porota udelila 3.miesto.

 V piatok 8. apríla sa v Starej Turej uskutočnil 38. ročník Stredoškolskej odbornej činnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja. Zo 17 odborov naša škola, Obchodná akadémia v Prievidzi, mala zástupcov iba v odbore 08 - gastronómia, hoteliérstvo a cestovný ruch. Súťažilo 8 prác. Ja som prezentovala svoj projekt Panské domy hornej Nitry. Obsahom práce je prezentovanie 22 panských domov regiónu so zameraním na kaštieľ v Čereňanoch. zaKamencom“ - to bol názov druhého súťažného projektu z našej školy. Autorka Zuzana Hrdá v tom istom termíne súťažila na Bosákovom dni 2016 v Bratislave a tak ja ako spoluautorka (ďalší spoluautori boli Alexandra Zbiňovcová a Dominik Šimko), som prezentovala aj tento projekt. Jeho cieľom je revitalizácia objektov a území v Gepniarovej a Bystričianskej doline, ktoré sú za obcou Kamenec pod Vtáčnikom.

Je dobojované, ceny rozdané, postupujúci na slovenské finále sú istí. Víťazom môžeme len poblahoželať !!! Ja som bola na 3. mieste. Miesto je nepostupové. Škoda. V každom prípade je na mne, či využijem tú možnosť, aby som na maturitných skúškach môj projekt obhajovala, alebo pôjdem na klasickú maturitnú skúšku z praktickej časti odborných predmetov. To asi mnohí študenti nevedia. Nevedia, že umiestnenie na krajskej súťaži do tretieho miesta a celoslovenskej do piateho miesta môže žiak, ak mu to škola dovolí, prezentovať a obhajovať pred maturitnou komisiou. Som tretiačka, takže mám na rozhodnutie jeden rok. Uvidíme... 

    

Posledná zmena na Štvrtok, 14 Apríl 2016 07:37  
srdce.jpg

Prihlásenie


Národná cena kvality v OVP 2024

Erasmus+

COVP

WORKI projekt

Duálne vzdelávanie

Národná sústava kvalifikácií

OA a SOŠL Opava

Člen Siete Pridružené školy UNESCO

ISIC

 

 

Ambasádorská škola EP

 

 

Škola priateľská k deťom

 

 

Poradca pre školy

Overovanie kvalifikácií

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ivan Kadlečík - ivan.kadlecik@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691 instagram: https://www.instagram.com/oaprievidza/ facebook: https://www.facebook.com/oaprievidza.sk

Euroscola

Súvisiace články